Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty
kobiecadepilacjaigolenieUsuwanie owłosienia z ciała spędza sen z powiek niejednej dziewczynie. Poznaj techniki i reguły, które rządzą depilacją i goleniem, byś mogła cieszyć się gładką skórą i przyciągać mężczyzn.

 

 Kłopotliwe wąsy u kobiet i inne owłosienie...

 

Jeden z moich zacnych kolegów miał w zwyczaju mawiać: „Gólcie się dziewczyny, bo nie znacie dania ani godziny”! Choć jego powiedzenie miało wyraźny podtekst seksualny, musicie drogie panie pamiętać zawsze o depilacji i goleniu, by nie zaliczyć wpadek jak np. Edyta Górniak czy Beyonce Knowles.

 
owlosieniekobiece
 
 
 
owlosieniekobiece
 
Niestety  żyjemy w czasach, gdy wydepilowane, gładkie ciało weszło do kanonu piękna i pewnie wiele czasu minie, gdy z niego zniknie, o ile czasy takie w ogóle nastąpią. Dlatego też warto znać najlepsze rozwiązania związane z depilacją i goleniem. Musicie drogie panie też pamiętać, by usuwać owłosienie zawsze z pewnych konkretnych miejsc, w przeciwnym razie mężczyźni będą postrzegać was tak:
 
owlosieniekobiece

Wystarczy, że chłopakowi rzuci się w oczy twój damski wąsik lub włosy spod pachy, a jego wyobraźnia podpowie mu resztę...

Wąsy.

Jest to zmora bardzo wielu kobiet nie tylko brunetek czy szatynek. Pewnie nie raz spotkałaś się z radami babci Maliny, że damski wąsik najlepiej rozjaśnić wodą utlenioną. Niestety to raczej nie podziała, a może jedynie zaszkodzić twojej skórze. Usuwanie włosków golarką to bardzo kiepski pomysł. Będą odrastać mega szybko i w dodatku będą bardzo wyczuwalne (pojawi się ostra szczecinka).

owlosieniekobiece

Jak się tego pozbyć?

Możesz z jednej strony zastosować specjalne plastry do twarzy, które można kupić w prawie każdym sklepie kosmetycznym. Jest to jednak trochę bolesne i nie ma gwarancji, że zostaną usunięte wszystkie włoski. Poza tym, w przypadku wrażliwej skóry mogą długo utrzymywać się zaczerwienienia lub w ogóle może dojść do podrażnień. Z drugiej strony możesz użyć kremu do depilacji, również przeznaczonego do okolic twarzy. Tak jak w przypadku plastrów, mogą zostać poszczególne włoski, ale wtedy łatwo je usunąć np. pęsetą. W przypadku wyjątkowo ciemnych wąsików warto zastanowić się nad depilacją laserową. Zabieg taki  dobrych salonach kosmetycznych waha się od 100 do 150 zł. Trzeba go niestety powtórzyć, ale mamy zapewniony spokój na długie miesiące(czasem lata). Samo usuwanie damskiego wąsika w salonie kosmetycznym woskiem kosztuje ok. 15 zł, czyli tyle prawie ile kawa z ciastkiem na mieście, więc może warto zainwestować te pieniądze w siebie i nie mieć kompleksów na tym punkcie?

owlosieniekobiece

Brwi.

Może i Frida Kahlo jest ikoną sztuki i kultury, jednak wzorowanie się na jej wyglądzie nie przysporzy ci adoratorów. Wielkie i krzaczaste brwi nadają kobiecej twarzy niezwykłej agresywności. Możesz sama pobawić się pęsetą, jednak uważaj, żeby nie wyskubać sobie za dużo brwi, bo będziesz wyglądać komicznie. Poza tym pamiętaj, żeby zachować symetrię. Jeśli masz obawy, że nie poradzisz sobie z tym zadaniem najlepiej byś powierzyła je swojej przyjaciółce lub siostrze. Zawsze też możesz skorzystać z pomocy kosmetyczki (koszt ok. 15-20 zł).

owlosieniekobiece

Pachy

Zostawianie włosów pod pachami jest już nie tylko nieestetyczne i mówiąc szczerze obleśne, ale także niehigieniczne.  Pot dużo łatwiej gromadzi się na włosach i rozkłada się, przez co daje przykry zapach i zostawia okropne ślady na ubraniu. Samo usunięcie włosów spod pachy trwa sekundę, więc nie zaniedbujcie panie tej czynności!

owlosieniekobieceowlosieniekobiece
 

Chcesz dowiedzieć się więcej, co jest atrakcyjne dla mężczyzn, by przykuwać ich wzrok? Jeśli tak, to skorzystaj z naszych szkoleń! 

Perfect Dating

 

Pan Bóbr (lub pęknięty jeż, jak kto woli) i okolice bikini.

Odnośnie Pana Bobra istnieje kilka możliwości, które zależą od preferencji mężczyzny i samych upodobań kobiety. Czasami zdarza się, że mężczyźni lubią owłosione łono, bo całkiem wygolony wzgórek kojarzy im się z lalką Barbie lub niedojrzałą dziewczynką! Weź to więc pod uwagę zanim całkiem się ogolisz! Niektórzy z panów wybierają pośrednią wersję czyli delikatny paseczek lub trójkącik. Są też tacy, którzy lubią, gdy jest całkiem gładziutko. Dlatego powinniście dogadać się w tej kwestii ze swoim chłopakiem lub gdy go nie masz, zdać się na własną wygodę. Spośród wszystkich wariantów jest jednak jedno pewne: pozostawienie niewydepilowanej linii bikini w żadnym wypadku nie wchodzi w grę!!! Dlaczego? Niech wytłumaczeniem będzie poniższy obrazek…

owlosieniekobiece

Nogi i ręce.

Nogi to podstawa jeśli chodzi o depilację i golenie, ręce już niekoniecznie. Generalnie włoski na rękach są dużo delikatniejsze i jaśniejsze dlatego nie ma potrzeby się ich pozbywać. Gdy zaczniesz to robić staną się grube i dużo bardziej widoczne. Podobnie jeśli masz cieniutkie i jasne włoski na udach. Powinnaś je zostawić.
 
owlosieniekobiece
 
Istnieje wiele sposobów usuwania owłosienia z nóg, jednak żaden z nich nie jest bez wad. Golenie zwykłą maszynką daje efekt na bardzo krótki czas i można się zaciąć. Depilator elektryczny może powodować wrastanie włosków, użycie go za pierwszym razem wywołuje nie mały szok, bo depilacja jest bardzo bolesna i zostawia czerwone kropki i okropne uczucie na kilka ładnych godzin (u mnie to okropne uczucie utrzymywało się nawet powyżej doby, tak jak i zaczerwienienia). Później jest już lepiej, co nie oznacza, że sprawia to przyjemność.
Depilacja laserowa jest kosztowna i również bolesna i z pewnością nie daje efektów na całe życie. Zostają jeszcze kremy do depilacji, ale one nigdy nie usuną wszystkich włosków. Poza tym trzeba trzymać je dość długo na nogach. Nie wierzcie w opisy na opakowaniach, które zalecają trzymanie kremu przez 3 minuty. Krem musi rozpuścić włosek, jeśli jest on gruby i ciemny zajmuje to przynajmniej 10 minut.
 
owlosieniekobiece
 
Ostatnią opcją są plastry i ciepły wosk. Jest to skuteczna metoda, której efekt utrzymuje się nawet do 4 tygodni, ale również jest bolesna i może powodować podrażnienia i nie nadaje się dla osób mających problemy z rozszerzonymi naczynkami na nogach. Poza tym psikus tkwi jeszcze w tym, że włoski muszą mieć odpowiednią długość, by usunąć je za pomocą wosku. A w upale dni ciężko sobie zapuszczać szczecinkę na nogach, zwłaszcza przy ciemnych włosach. Najlepiej więc stosować kilka metod.

Włosy w nietypowych miejscach.

Uważasz, że twoje owłosienie jest bardziej bujne niż u twoich koleżanek? Zauważyłaś, że włosy rosną ci w okolicach sutków, brody, brzucha, pupy czy paliczków? Generalnie powodem tego może być nadmiar męskich hormonów. Warto zrobić sobie wtedy badania hormonalne, nie tylko na poziom testosteronu, ale także androstendionu czy 17-OH progesteronu. W razie nieprawidłowości zgłoś się do swojego ginekologa, on na pewno zaproponuje ci odpowiednie leczenie.
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej, co jest atrakcyjne dla mężczyzn, by przykuwać ich wzrok? Jeśli tak, to skorzystaj z naszych szkoleń! 

Perfect Dating